یک شنبه دوم اردیبهشت ماه  سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

آیت الله العظمی وحید خراسانی در سخنی درباره أفضل اعمال ماه مبارک رمضان این گونه بیان داشته است: .....
دفعات مشاهده: 1268 • تاریخ درج : یک شنبه 30 خرداد 1395     ساعت: 11:58 ق.ظ •
افضل اعمال ماه مبارک رمضان از زبان آیت الله العظمی وحید خراسانی
 

آیت الله العظمی وحید خراسانی در سخنی درباره أ فضل اعمال ماه مبارک رمضان این گونه بیان داشته است .

وقتی پیغمبر آن خطبه غرّاء را راجع به ماه رمضان خواند، یک مرتبه یک نفر از جا برخاست. آن که بود؟ آن کسی بود که گفتنی نیست که بود! چه کرد! به کجا رسید!

آن یک نفری که از جا برخاست و در مقابل پیغمبر (صلی الله علیه و آله) در چنین وقتی حرف زد که بود؟ امیرالمؤمنین (علیه السلام). از جابرخاست. گفت: یا رسول الله! افضل اعمال در ماه رمضان چیست؟ پیغمبر جواب داد، اما چه جوابی!

خوب اینها را فکر کنید. خاتم النبیین (صلی الله علیه و آله)، عصاره‌ی عالم هستی است. یعنی اگر تمام عالم به کمال برسد، مرتبه‌ی نبوت می‌شود. اگر مرتبه‌ی نبوت به کمال برسد، مرتبه رسالت می‌شود. اگر مرتبه‌ی رسالت به کمال برسد، صاحب کتاب می‌شود. اگر صاحب کتاب به کمال برسد، اولوا العزم می‌شود. بعد تازه به آنجا که رسید اگر می‌شود عصاره، خاتم می‌شود. (مَا کَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِکُمْ وَلَکِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِیِّینَ). این کلام خداست. پیغمبر خاتم (صلی الله علیه و آله) کسی است که خدا در قرآن با او وقتی حرف می‌زند، می‌فرماید: «لعمرک»؛ به جان تو قسم! شبی که او را به معراج برده، برای آن سیر، خدا خودش را تسبیح کرده. این است پیغمبر خاتم (صلی الله علیه و آله).

(سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى). امیرالمؤمنین (صلی الله علیه و آله) در مقابل چنین کسی برخاست و گفت: یا رسول الله ، افضل اعمال در ماه رمضان چیست؟ فرمود : «الورع من محارم الله»؛ ورع از آنچه که خدا حرام کرده. افضل اعمال این است: شکم از لقمه حرام، چشم از نگاه به بیگانگان باز داشته شود. ورع از محرمات افضل اعمال ماه رمضان است

بیشتر بدانید :   •    
شما هم برای افضل اعمال ماه مبارک رمضان از زبان آیت الله العظمی وحید خراسانی نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای افضل اعمال ماه مبارک رمضان از زبان آیت الله العظمی وحید خراسانی  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است