پنج شنبه سوم خردادماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

مربی تیم ملی تپانچه گفت: دلیل عدم همراهی‌ام را با ملی‌پوشان در جام جهانی مونیخ نمی‌دانم خوشحال می‌شوم که بگویند اشکال کارم کجا بوده است......
دفعات مشاهده: 907 • تاریخ درج : چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395     ساعت: 11:42 ق.ظ •

به دلیل مشکلات مالی در ریو تمریناتمان کمتر شد

صولت: خوشحال می‌شوم بگویند چرا کنار گذاشته شدم/ گفته بودم پرواز امارات حساس است

مربی تیم ملی تپانچه گفت: دلیل عدم همراهی‌ام را با ملی‌پوشان در جام جهانی مونیخ نمی‌دانم خوشحال می‌شوم که بگویند اشکال کارم کجا بوده است.

امیرحسین صولت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره توقیف سلاح‌های ملی‌پوشان توسط هواپیمایی امارات اظهار داشت: برخی از هواپیمایی‌ها برحسب وزن محموله‌ها را جابه جا می‌کنند و برخی دیگر براساس هر نفر سلاح حمل می‌شود. هواپیمایی امارات هم جزو هواپیماهایی بود که براساس هر نفر باید سلاح ثبت‌نام می‌شد.

وی افزود: هم من هم لازلو گفته بودیم پرواز امارات حساس است اما فرم‌ها به دست این هواپیمایی به موقع نرسیده بود. هر سلاح هم باید به نام ورزشکار ثبت می‌شد که این اتفاق نیفتاد و در فرم‌های ارسال شده به این هواپیمایی تمامی سلاح‌ها به نام اینانلو ثبت شده بود به همین دلیل سلاح‌های ما توقیف شد.

صولت درباره اینکه تیم ملی تپانچه را در جام جهانی مونیخ همراهی نمی‌کند، تصریح کرد: نمی‌دانم چرا مرا کنار گذاشتند. 5 سال پیش هم زمانی که تیم به استرالیا رفته بود مشکل نرسیدن سلاح را داشتیم. متاسفانه ما مشکلات را گردن هم می‌اندازیم. کاملا مشخص بود که چرا سلاح‌های ما در امارات توقیف شده است. اگر مشکل از من بوده خوشحال می‌شوم بگویند اشکال از کجا بوده است.

مربی تیم ملی تپانچه ایران با اشاره به اینکه تیم ملی در برزیل هم مشکلات مالی داشت خاطرنشان کرد: ما با مشکل بودجه مواجه شدیم. کمیته ملی المپیک قرار بود 24 هزار دلار به ما بدهد اما وقتی خواستیم چک را بگیریم به ما 80 میلیون دادند که وقتی به دلار تبدیل کردیم 22 هزار دلار شد. قرار بود یک رابط در برزیل این پول را به ما برساند که نشد. فدراسیون هم دستش خالی بود.

وی افزود: برخی هزینه‌های پیش‌بینی نشده هم داشتیم. به عنوان مثال برآورد ما برای ثبت‌نام، حمل و نقل و رزرو هتل 5 هزار و 600 دلار با آنچه که در ریو پرداخت کردیم تفاوت داشت. بنابراین در مجموع 7 هزار دلار کم آوردیم که مجبور شدیم پول توجیبی بچه‌ها را ندهیم. از طرفی باید برای هر نفر در اجاره سالن 100 دلار پرداخت می‌کردیم به همین دلیل تمریناتمان کمتر شد.

صولت در پاسخ به این سوال که توانستید در ریو فشنگ بخرید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: نتوانستیم فشنگ بخریم. البته در زمان تمرین لازلو، اینانلو و من بخش کوچکی را هزینه کردیم. قرار شد فدراسیون بلافاصله بعد از بازگشت این هزینه‌ها را به ما پرداخت کند.

مربی تیم ملی تپانچه در ادامه این مصاحبه درباره نتایج ملی‌پوشان در جام جهانی برزیل یادآور شد: برنامه‌ریزی ما این بود 4-5 روز زودتر از شروع مسابقات به برزیل برویم تا هم تمرین تدارکاتی داشته باشیم و هم بازیکنان با شرایط آب و هوایی آشنا شوند. متاسفانه سلاح‌ها در امارات ماند و نتوانستیم تمرینات خوبی داشته باشیم. سلاح‌های تفنگ بعد از دو روز و سلاح‌های ما بعد از 4 روز به دست‌مان رسید بنابراین ورزشکاران تپانچه فقط یک روز قبل از مسابقه تمرین داشتند.

وی با اشاره به عملکرد خوب سبقت‌اللهی در این رقابت‌ها گفت: او شروع خوبی داشت اما به خاطر یکسری مشکلات و اینکه با شرایط وفق نشده بود در راند دوم و سوم خوب عمل نکرد. از طرفی سبقت‌اللهی دومین حضور جام جهانی‌اش را تجربه می‌کرد و هنوز سنگینی مسابقات برایش هضم نشده بود اما در مجموع بالاتر از میانگین خود تیر زد. از رستمیان انتظار می‌رفت بهتر امتیاز بگیرد اما چون تمریناتش به خاطر مدرسه متوقف شده بود نسبت به مسابقات هند افت داشت.

صولت در پاسخ به این سوال که ورزشکار اعزامی به المپیک سبقت‌اللهی است یا مسابقه انتخابی خواهید داشت، اظهار داشت: هریجانی و رستمیان حریفان او هستند اما سبقت‌اللهی در اوج است و تا الان حضورش برای المپیک قطعی شده است.

بیشتر بدانید :   •    
شما هم برای به دلیل مشکلات مالی در ریو تمریناتمان کمتر شد نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای به دلیل مشکلات مالی در ریو تمریناتمان کمتر شد  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است