سه شنبه بیست و ششم تیرماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

همزمان با شب میلاد حضرت علی (ع) از ضریح مبارک حضرت مسلم ابن عقیل (ع) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای خاوران رونمایی شد. به گزارش گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، همزمان با شب میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) از ضریح مبارک حضرت مسلم ابن عقیل (ع) با...
دفعات مشاهده: 2453 • تاریخ درج : شنبه 4 خرداد 1392     ساعت: 11:45 ق.ظ •
 
پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در این مراسم گفت: تولیت حرم مطهر حضرت مسلم (ع) و مسجد کوفه سه سال پیش سفارش ساخت این ضریح را داده بود که با هنرمندی دکتر اسکندرپور طراحی و ساخته شد.

وی با اشاره به اینکه 99 تاج پر طاووس طلا و نقره با نیت اسماء متبرکه در بالای ضریح طراحی شده است ، گفت : اسماء متبرکه ، اشعار شاعران عرب و بخشی از سیره حضرت مسلم بن عقیل (ع) و فرزندانش در این ضریح کتابت شده است.

پلارک با اشاره به اینکه 18کیلوگرم طلاو یک ونیم تن نقره در ساخت این ضریح استفاده شده است ، گفت : تمام مراحل ساخت این ضریح با کمک های مردمی انجام شده است.

وی اظهار داشت : پس از 10روز زیارت مردم در فرهنگسرای خاوران ، این ضریح به حرم مطهر حضرت مسلم (ع) در کوفه انتقال می یابد.

همچنین در این مراسم از دست اندارکاران ساخت این ضریح تقدیر و تجلیل شد.

حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با اشاره به مظلومت شیعیان درجهان گفت : کسانی که با اسلام مخالفند،افراد متحجر و نادانی هستند که همچون خوارج رفتار می کنند.

وی افزود: برخی افراد هم کفر و شرک را به مسلمانان نسبت می دهند در حالی که مسمانان راستین همواره کفرستیز هستند و باید آموزه های اهل بیت (ع) را حفاظت و صیانت و به نسل های بعدی منتقل کنیم.
بیشتر بدانید :   • حرم     • مسلم بن عقیل     • ضریح     • جدید    
شما هم برای رونمایی از ضریح حرم حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای رونمایی از ضریح حرم حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است