سه شنبه بیست و ششم تیرماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

رییس هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه کتاب از تعطیلی دو غرفه در بخش ناشران داخلی و جمع‌آوری ۳۰۰ عنوان کتاب در بخش بین‌الملل خبر داد
دفعات مشاهده: 2078 • تاریخ درج : دوشنبه 16 اردیبهشت 1392     ساعت: 10:05 ق.ظ •
 رییس هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه کتاب از تعطیلی دو غرفه در بخش ناشران داخلی و جمع‌آوری ۳۰۰ عنوان کتاب در بخش بین‌الملل خبر داد.
به گزارش افکارنیوز، همایون امیرزاده درباره‌ی نتیجه‌ی جلسه‌ی رسیدگی به تخلفات بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: در این جلسه هیات رسیدگی به تخلفات ناشران در مجموع ۱۶ پرونده را مورد بررسی قرار داد که تعدادی از این ناشران به دلیل این‌که کتاب ناشران دیگر را در غرفه‌هایشان معرفی می‌کردند متخلف شناخته شدند؛ چرا که بر اساس آیین‌نامه ضوابط داخلی نمایشگاه هیچ ناشری حق توزیع آثار سایر ناشرین را ندارد.
رییس هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه کتاب در همین رابطه اضافه کرد: برخی از این ناشرین کمتر از ۵ عنوان کتاب از دیگر ناشران در غرفه خود عرضه کرده بودند که پس از تذکر کتبی به آنها تخلفات در پرونده‌ی آنها درج شد، اما با اغماض به کار خود در نمایشگاه ادامه می‌دهند و در صورت تکرار با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
او هم‌چنین گفت: یک غرفه‌دار نیز ۲۲ عنوان کتاب از ناشران دیگر را در نمایشگاه عرضه می‌کرد که محکوم به تعطیلی غرفه به مدت دو روز شد. غرفه‌ی دیگری هم که حدود هشت کتاب از دیگر ناشران عرضه می‌کرد محکوم به یک روز تعطیلی غرفه شد. این ناشر یک کتاب بدون مجوز هم در غرفه عرضه می‌کرد.
امیرزاده درباره‌ی برخورد با این ناشران نیز اظهار کرد: سعی می‌کنیم با نصب اطلاعیه و پلاکارد، تخلف این ناشران را به اطلاع عموم برسانیم.
رییس هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه کتاب درباره‌ی جمع‌آوری ۳۰۰ عنوان کتاب از بخش بین‌الملل نیز گفت: تخلفات این ناشران محتوایی بود که در برخی از عناوین کتاب‌های عرضه شده از سوی آنها نام خلیج فارس جعل شده بود یا این‌که ناهنجاری‌های اجتماعی، اسلامی و مسائل اختلاف‌برانگیز داشتند.
بیشتر بدانید :   • نمایشگاه     • کتاب    
شما هم برای چه کتاب هایی از نمایشگاه جمع آوری شدند؟ نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای چه کتاب هایی از نمایشگاه جمع آوری شدند؟  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است