چهارشنبه یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

رضایی در پاسخ به اینکه قیمت حج تمتع چقدر افزایش خواهد یافت، گفت: «هنوز در مورد قیمت حج تمتع تصمیم‌گیری نشده است اما با توجه به بالا رفتن قیمت دلار بالا رفتن قیمت حج تمتع هم دور از انتظار نیست...
دفعات مشاهده: 1213 • تاریخ درج : شنبه 28 بهمن 1391     ساعت: 10:46 ق.ظ •
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از بهار، معاون حج عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش دوبرابری قیمت حج عمره برای سال‌جاری و آینده خبر داد.به گفته غلامرضا رضایی، قیمت تمام شده حج عمره برای زائران این سفر با قیمت‌های دو‌میلیون و 80‌هزار تومان تا دو‌میلیون و نهصد و 80‌هزار تومان خواهد بود.
 
نوسانات قیمت ارز هزینه سفر را هم صد‌درصد‌گران کرده است و افرادی که پیش از این فیش‌های حج 500‌هزار تومانی برای خرید حج عمره خریده بودند در حال حاضر برای این‌که بتوانند سفرحج داشته باشند، باید افزون بر هزینه ثبت‌نام مبالغ جدیدی را نیز به حساب سازمان حج و زیارت واریز کنند یا از این سفر جا بمانند؛ در این صورت است که بسیاری فیش حج را در بازار دلالی به فرد دیگری که توانایی پرداخت مابه‌التفاوت فیش حج خریداری شده را دارد، واگذار می‌کنند و به این ترتیب بازارسیاه فروش فیش حج عمره رونق گرفته است.
 
غلامرضا رضایی در ادامه گفت: «با توجه به این‌که قیمت ارز افزایش چند برابری داشته وهزینه‌ای که ما از ثبت‌نام‌شدگان می‌گیریم به ریال است اما باید خدمات کشور عربستان از جمله هتل و غذا و همین‌طور پول بلیت پرواز خارجی را به قیمت دلار پرداخت کنیم بنابراین قیمت سفر حج حداقل صد‌درصد‌گران شده است.سال گذشته، ارزی که برای حج به ما تعلق می‌گرفت ارز مرجع با قیمت 1270 تومان بود، اما امسال برای حج عمره ارز دو‌هزار و ششصد‌هزار تومانی مبادله‌ای به ما داده می‌شود و به همین دلیل، قیمت حج عمره تا این حد بالا رفته است و کاری هم از ما ساخته نیست.» رضایی در پاسخ به اینکه قیمت حج تمتع چقدر افزایش خواهد یافت، گفت: «هنوز در مورد قیمت حج تمتع تصمیم‌گیری نشده است اما با توجه به بالا رفتن قیمت دلار بالا رفتن قیمت حج تمتع هم دور از انتظار نیست.»
 
علاوه بر قیمت حج عمره قیمت حج دانشجویی نیز افزایش یافته است.محمد زارع، دبیر سفر عمره دانشگاهیان در این باره با اشاره به تعرفه‌های اعلام شده برای عمره دانشگاهی امسال گفت: «دانشجویانی که در فاصله زمانی سوم فروردین تا هشتم فروردین اعزام می‌شوند، باید مبلغ دو‌میلیون و 184‌هزار و 400 تومان بپردازند.»به گفته او: «همچنین دانشجویانی که از هشتم فروردین به بعد اعزام می‌شوند، باید دو میلیون و 116‌هزار و 800 تومان واریز کنند.به گفته زارع، هزینه عمره دانشگاهیان براساس ایستگاه‌های پروازی مختلف کمی متغیر خواهد بود، طوری که در ایستگاه پروازی مشهد و تبریز، به دلیل دور بودن 100‌ هزار تومان به هزینه‌های ذکر شده اضافه می‌شود.او اولین گروه اعزامی را دانشجویان متاهل و پس از آن دانشجویان مجرد پسر عنوان کرد.
تکمیلی: قیمت عمره مفرده افزایش پیدا نکرده است
معاون حج سازمان حج و زیارت با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر افزایش دو برابری شدن قیمت عمره مفرده گفت: قیمت عمره مفرده به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده است.
 
غلامرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: با توجه به گزارش بعضی از سایت‌ها که گفته‌اند قیمت حج عمره افزایش پیدا کرده است باید گفت که قیمت ثبت‌نام حج عمره به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده است و همان قیمت دور اول ثبت‌نام است.
وی گفت: از امروز دور دوم ثبت‌نام حج عمره در سراسر استان‌های کشور آغاز شده است و ثبت‌نام نیز در استان‌های تهران، قم، کرج و قزوین نیز فردا انجام می‌شود.
معاون حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در قیمت ثبت‌نام حج عمره هیچ تغییری صورت نگرفته است ادامه داد: اگر سال پیش هزینه اسکان 200 دلار بود امسال نیز همان 200 دلار است و تفاوت قیمت در نرخ ارز سال گذشته نسبت به سال جاری است. به این معنی که سال گذشته با نرخ ارز مرجع و امسال با نرخ ارز مبادله‌ای هزینه اسکان زائران پرداخت می‌شود.
به گفته رضایی قیمت نرخ ارز در مسکن تدارکات و تغذیه و حمل‌ونقل تأثیر می‌گذارد.
معاون حج سازمان حج و زیارت افزود: در قیمت مسکن و تدارکات تغذیه در سال جاری تغییری پیدا نکرده است و فقط در حوزه حمل‌ونقل در خصوص هواپیما افزایش قیمت نامحسوسی داشته‌ایم. اما اثر تغییر قیمت‌ها همان نرخ ارز سال گذشته نسبت به سال جاری است.
رضایی با بیان اینکه ثبت‌نام دور دوم زائران عمره مفرده استانهای تهران، قم، کرج و قزوین فردا انجام می‌شود گفت: با توجه به طرح توسعه مکه و مدینه کسانی که از توان جسمی کمتری برخوردار هستند به دلیل ساخت‌وسازها ثبت‌نام خود را به سال آینده موکول کنند. به دلیل ساخت‌وسازها و آلودگی صوتی و گردوخاک ناشی از فعالیت‌های عمرانی ممکن است در افراد کهنسال تأثیرگذار باشد.
بیشتر بدانید :   • حج     • عمره    
شما هم برای قیمت حج عمره 2 برابر می‌شود + تکمیلی نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای قیمت حج عمره 2 برابر می‌شود + تکمیلی  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است