چهارشنبه یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

گرچه آمار و ارقام زیر در كشورهای غربی است، ولی تكان دهنده و تأمل برانگیز می باشند ....
دفعات مشاهده: 1299 • تاریخ درج : دوشنبه 16 بهمن 1391     ساعت: 10:53 ق.ظ •
از آن جا كه تهاجم فرهنگی و الگوبرداری سبك زندگی غربی به جای سبك زندگی ایرانی-اسلامی روز به روز بیشتر در جامعه ی مان دردسر آفرین شده و جلب توجه می كند، تا حدی می توانیم همین آمار را با كم و كیف متفاوت، به كشور خودمان هم به نوعی تعمیم دهیم؛ مخصوصاً به تهران كه قلب تهاجم فرهنگی ایران است
مردها به طور میانگین روزانه ۴۳ دقیقه را صرف خیره شدن به ۱۰ زن مختلف می كنند كه این میزان برابر با ۲۵۹ ساعت یا تقریبا ۱۱ روز در سال است كه در فاصله بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی بالغ بر ۱۱ ماه و ۱۱ روز می شود.
محققان دریافته‌اند كه تنها این نوع مردها نیستند كه جنس مخالف را ستایش می كنند بلكه زنها نیز روزانه ۲۰ دقیقه را صرف نگاه كردن به ۶ مرد مختلف می كنند. این میزان نیز برابر با ۶ ماه به طور كلی بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است.
مارك آیرلند سخنگوی مركز كوداك لنز ویژن كه این نظرسنجی را انجام داده است، گفت: مردها مشهور به نگاه كردن به زنها هستند، اما جالب است بدانیم كه آنها واقعا چه مدت را صرف این كار می كنند. به طور كلی یك سال از زندگی مردان صرف قفل كردن چشمهای آنها بر روی جنس مخالف می شود.
وی افزود: علاوه بر این زمان باید متوجه بود كه مردان اگر بخواهند زنی را تحت تأثیر قرار دهند حتی حاضر به ول كردن كار خود و توقف فعالیتهای كاری تا انجام این كار هستند.
این نظر سنجی بر روی ۳ هزار نفر نشان داد كه سوپرماركت مهمترین نقطه تبادل این نگاههاست و بعد از آن مشروب فروشیها و كلوپهای شبانه قرار دارند.
اما در حالی كه اكثریت مردان و زنان از اینكه كسی به آنها نگاه كند، احساس مورد توجه قرار گرفتن می كنند، اما افراد بیشتر دوست دارند به آن‌ها نگاه نشود. مردها با ۱۹ درصد در برابر زنها با ۹ درصد معتقدند از اینكه كسی به آنها خیره شود، احساس خوشحالی می كنند.
۱۶ درصد دختران از این كار احساس ناراحتی كرده و ۲۰ درصد نیز می گویند این كار آنها را خجالت زده می كند. بیش از ۴۰ درصد زنان چشم را اولین جذابیتی دانسته‌اند كه در نگاه اول به چشم آنها رسیده است، در حالیكه همین تعداد از مردان معتقدند كه چشم آنها در ابتدا مجذوب وضع كلی بدن زن می شود.
یك سوم از شركت كنندگان در این تحقیق با همسر خود بر سر اینگونه نگاهها بحث داشته اند و یك نفر از هر ۱۰ نفر كارشان به جدایی از همسرشان كشیده است.
۵ نقطه مهمی كه در آن مردان زنان را زیر نظر دارند عبارتند از :
سوپرماركت، مشروب فروشیها، كلوپهای شبانه، محل كار و مغازه ها و ۵ نقطه مهمی كه در آن زنان مردان را زیر نظر دارند عبارتند از: مشروب فروشیها، مغازه ها، وسایل نقلیه عمومی، سوپرماركتها و محل كار.
:حسن ختام این مطلب و لب كلاممان را آیه ای از قرآن كریم قرار می دهیم
« قل للمؤمنین یغضو من ابصار هم و یحفضوا فروجهم ذلك ازكی ان الله خبیر بما یصنعون و قل للمومنات یقضضن من ابصارهنّ و یحفظن فروجهن و لایبدین زینتهنّ إلّا ما ظهر منها ؛ ای پیامبر ، به مردان با ایمان بگو كه هنگام روبرو شدن با زنان چشمهای خود را از نگاههای آلوده به شهوت بپوشانند و فروج و اندامشان را از كارهای زشت بازدارند … «و ای رسول ، به زنان با ایمان بگو كه هنگام برخورد با مردان دیدگان خود را از نگاههای آمیخته به شهوت بپوشانند و فروج اندامشان را از كارهای زشت و ناپسند باز دارند و زینت و آرایش خود را جز آنچه سهوا ظاهر می شود ، بر بیگانه آشكار نسازند»(سوره مباركه نور آیه ۳۰-۳۱)
رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم:
« زنا برای همه اعضای انسان وجود دارد: زنای چشم، نگاه به نامحرمان است، زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی، زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان و زنای دست، لمس بدن نامحرمان است.»
کد مطلب: 189470
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
بیشتر بدانید :   • چشم چرانی    
شما هم برای آمار چشم چرانی مردان و زنان نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای آمار چشم چرانی مردان و زنان  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است