جمعه سی و یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

خداوند در اين ماه با نعمت‌هاي معنوي و مادي پربرکت از بندگان خود پذيرايي مي‌کند به گونه‌اي که نفس انسان روزه‌دار در اين ماه تسبيح و خوابش عبادت است و تلاوت يک آيه قرآن در اين ماه مساوي با يک ختم قرآن در غير ماه رمضان است...
دفعات مشاهده: 2514 • تاریخ درج : یک شنبه 8 مرداد 1391     ساعت: 1:08 ب.ظ •
به گزارش شیعه آنلاین، امام زمان (عج) در پاسخ به نامه اهل ري بهترين عمل در ماه رمضان را فراگرفتن مسائل شرعي و بهترين حاجت را طلب عاقبت به خيري از خداوند عنوان فرمودند.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن معين شيرازي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌که «ماه رمضان ماه پر برکت و پرنعمت با پذيرايي الهي است» به جريان نامه اهل ري به امام زمان (عج) در مورد بهترين اعمال و بهترين خواسته و حاجت در ماه رمضان اشاره کرد.
وي خاطرنشان کرد: در زمان غيبت صغري اهل ري نامه‌اي نوشتند و به شيخ صدوق پدر داده‌اند و در آن دو سوال از محضر امام عصر (عج) پرسيدند، يکي اين‌که بهترين عمل در ماه رمضان چيست و دوم اين‌که بهترين حاجتي که در دعاهاي‌مان بخواهيم چه حاجتي است. شيخ صدوق نامه را گرفت و به بغداد رفت و توسط يکي از نواب اربعه خدمت امام زمان(عج) نامه را تقديم کرد و جواب گرفت. آن حضرت در جواب نامه فرمودند «بهترين عمل در ماه رمضان فراگرفتن مسائل شرعي و آگاهي ديني و بهترين حاجت طلب عاقبت به خيري از خداوند است».
وي با اشاره به اين‌که «بايد از فرصت ماه رمضان براي خودسازي و متقي شدن استفاده کنيم» گفت: خداوند در اين ماه با نعمت‌هاي معنوي و مادي پربرکت از بندگان خود پذيرايي مي‌کند به گونه‌اي که نفس انسان روزه‌دار در اين ماه تسبيح و خوابش عبادت است و تلاوت يک آيه قرآن در اين ماه مساوي با يک ختم قرآن در غير ماه رمضان است.
بیشتر بدانید :   • ماه رمضان     • امام زمان     • روزه     • قرآن    
شما هم برای پاسخ امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) به اهل ري درباره رمضان نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای پاسخ امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) به اهل ري درباره رمضان  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است