چهارشنبه یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

به مناسبت سالروز ميلاد با سعادت پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، جشني با حضور جمعي از ايرانيان در مجتمع فرهنگي شهيد باهنر رم (پایتخت ایتالیا) برگزار شد.
دفعات مشاهده: 1779 • تاریخ درج : سه شنبه 3 اسفند 1389     ساعت: 12:34 ب.ظ •
گزارش آینده روشن، اين آيين كه با حضور سفراي جمهوري اسلامي ايران در ايتاليا، واتيكان، فائو، روساي نهادهاي ايراني، اعضاي نمايندگي ها، جمعي از استادان و دانشجويان ايراني برگزار شد، پس از تلاوت آياتي از كلام الله مجيد، اشعاري در وصف حضرت محمد (ص) سروده شد و با مداحي و مولودي ادامه يافت.
حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني سخنران اين آيين خجسته، در بياناتي با تبريك ميلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: حضرت ختمي مرتبت داراي صبر و استقامت زيادي بودند و در دوران جاهليت با افراد بخوبي برخورد مي كردند.
وي افزود: مجالس پيامبر(ص)، مجلس بردباري، حيا و راستي و امانت بود و همه با يكديگر در مقام عدالت و انصاف برخورد مي كردند و پيامبر(ص)، مردم را به تقوي و پرهيزكاري سفارش مي دادند.
روحاني با اشاره به حسن اخلاق حضرت محمد (ص) گفت: هرگاه افرادي ناآگاه با خشونت با پيامبر سخن مي گفتند، ايشان با بردباري آنان را راهنمايي مي كردند اما با اين حال دشمنان لجوج اسلام براي نابودي وي كمر بسته بودند.
وي يكي از صفات پيامبر(ص) را مبلغ دين اسلام دانست و ابراز داشت: آن بزرگوار(ص) پيوسته به ميان قبايل عرب مي رفت و از آنها دعوت مي كرد تا به دين اسلام بگرايند، اما برخي افراد نادان به ايشان توهين مي كردند.
 
بیشتر بدانید :   • میلاد پیامبر اکرم    
شما هم برای جشن ميلاد پيامبر اسلام(ص) در رم برگزار شد نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای جشن ميلاد پيامبر اسلام(ص) در رم برگزار شد  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است