چهارشنبه یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) مازندران از برگزاری دوره های کوتاه مدت معارف مهدویت سال گذشته دراستان خبر داد وگفت: با توجه به این موضوع که مهدویت سال ها دچار غفلت، کم کاری، کج فهمی و سطحی نگری شده بود در این مرکز هزار طلبه مبانی مهدویت را فرا گرفتند.
دفعات مشاهده: 1613 • تاریخ درج : دوشنبه 22 فروردین 1390     ساعت: 9:56 ق.ظ •
حجت الاسلام محمد رضا نصوری، در گفتگو با خبرنگار آینده روشن در مازندران با اشاره به این که متأسفانه این اندیشه و مسائل پیرامون آن سال ها دچار غفلت، کم کاری، کج فهمی و سطحی نگری شده بود، افزود: متأسفانه در گذشته به دلیل غفلت از این مسأله مهم این مقوله مهم به دست برخی انسان های کم دانش و بعضاً بی دانش افتاده و موجب به انحراف رفتن جمعی از مشتاقان حضرت مهدی(عج) شده و حتی دست آویز دشمنان خاصه غرب و وهابیت شد.
مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران خاطرنشان کرد: متولیان علمی وفرهنگی باید با جدیت بیشتری در تقویت و مشارکت ترویج و تعمیق فرهنگ مهدوی از خود نشان دهند.
حجت الاسلام نصوری با بیان این که در چند سال اخیر با کوشش برخی مراکز و با به میدان آمدن تنی چند از افراد شناخته شده که همراه و هماهنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند سد غربت شکسته شده و مسأله مهدویت از انزوا خارج شد، بیان داشت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در سال ۷۹ با موافقت مقام معظم رهبری و بنا به پیشنهاد حجت الاسلام قرائتی و همکاری برخی شخصیت های علمی و فرهنگی کشور تأسیس و به منظور توسعه فرهنگ مهدویت شعبه بنیاد در اکثر مناطق کشور بازگشایی شد.
وی خاطرنشان کرد: شعبه این بنیاد در مازندران مرداد ماه سال ۸۷ طبق تقاضای نماینده ولی فقیه در مازندران، استاندار وجمعی از مسؤولان علمی و فرهنگی استان افتتاح و آغاز به کار کرد.
مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران، ترویج و تعمیق فرهنگ انتظار، تربیت نیروهای مستعد و کارآمد در زمینه تبلیغ، ارتقا باورهای دینی خاصه امامت و مهدویت و جلوگیری از آسیب های مهدویت و گروه های انحرافی را مهم ترین اهداف و برنامه های تأسیس این بنیاد در استان اعلام کرد.
حجت الاسلام نصوری در ادامه سخنان خود از برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مقدماتی معارف مهدویت ویژه فرهنگیان مازندران خبر داد و گفت: این دوره آموزشی با حضور سه هزار نفر از فرهنگیان استان برگزار شد که استقبال گسترده ای نیز از آن صورت گرفت.
وی به برگزاری دوره های آموزش کوتاه مدت مقدماتی معارف مهدویت ویژه طلاب حوزه های علمیه استان اشاره کرد و ادامه داد: این دوره آموزشی با حضور هزار نفر از طلاب خواهر و برادر مدارس علمیه استان برگزار شد.
مدیر عامل بنیاد مهدویت مازندران در ادامه برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی معارف مهدویت ویژه خواهران مبلغ، برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی معارف مهدویت ویژه برادران طلبه مقیم قم، برگزاری دوره تربیت مربی معارف مهدویت ویژه طلاب مازندرانی مقیم قم، برگزاری دوره کوتاه مدت معارف مهدویت ویژه پرسنل دولت با همکاری استانداری و برگزاری دوره کوتاه مدت معارف مهدویت ویژه دانشجویان دانشگاه های مازندران را بخشی ازمهم ترین اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش اعلام کرد.
 
بیشتر بدانید :   • حضرت مهدی     • مهدویت    
شما هم برای مهدویت سال ها دچار غفلت، کم کاری، کج فهمی و سطحی نگری شده بود نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای مهدویت سال ها دچار غفلت، کم کاری، کج فهمی و سطحی نگری شده بود  

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است