جمعه سی و یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

اخبار گروه مهدویت    

کارشناس امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان از برگزاری کارگاه آموزشی مربیگری مهدویت ویژه مبلغان خواهر حوزه‌های علمیه شهرستان‌های شاهرود و دامغان خبر داد.
مؤسس مركز مطالعات راهبردي امام مهدي(عج) با تأكيد بر اينكه ظهور حضرت حجّت(عج) به زمينه‌سازي نياز دارد و نه حاشيه‌سازي، گفت: بينش راهبردي، بهترين رويكرد در مواجهه با علايم ظهور است.
دبیر ستاد اقامه نماز بهشهر گفت: مستند «ظهور نزدیک است» فلسفه انتظار و ظهور را مخدوش کرد.
آیت الله سید کاظم حایری از استادان برجسته حوزه علمیه گفت: در مورد مساله مهدویت و علایم ظهور امام زمان(عج) بسیار افراط و تفریط شده است.
رییس اداره تبلیغات اسلامی ساری با تأکید براین که در عرصه مهدویت نیازمند یک هدف گذاری مناسب هستیم، ادامه داد: تقویت بیشتر بخش پژوهش های مهدوی می تواند زمینه ساز نهادینه کردن این فرهنگ عظیم اسلامی در جامعه باشد.
مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) مازندران از برگزاری دوره های کوتاه مدت معارف مهدویت سال گذشته دراستان خبر داد وگفت: با توجه به این موضوع که مهدویت سال ها دچار غفلت، کم کاری، کج فهمی و سطحی نگری شده بود در این مرکز هزار طلبه مبانی مهدویت را فرا گرفتند.
کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی سمنان از برگزاری گفتمان های مهدویت در سال گذشته و اجرای این برنامه ها در سال جاری در میان بانوان سمنانی خبرداد.
یکی از دانشگاه های استان یزد، واحد درسی مهدویت را در واحد خود راه اندازی کرد.
خطیب جمعه این هفته تهران، با تبريك روز ميلاد امام زمان(عج) به وظايف مسلمانان در زمان غيبت ايشان اشاره كرد و گفت: شايد بگوييم امام زمان(عج) به اقدامات ما نيازي ندارد، اما يك فلسفه اين اقدامات به خودمان برمي گردد كه با ايشان در ارتباط باشيم و در نتيجه اعمالمان شايسته...
امام جمعه ماکو تهذيب نفس ، برخوردارى از علم و معرفت كامل و ايمان استوار، شهامت و شجاعت‏بى‏نظير، گذشت و فداكارى و آراستگی به تمام فضایل اخلاقی را از اوصاف یاران حضرت قائم(عج) برشمرد.
به مناسبت سالروز ميلاد با سعادت پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، جشني با حضور جمعي از ايرانيان در مجتمع فرهنگي شهيد باهنر رم (پایتخت ایتالیا) برگزار شد.
در گزارش پیش رو اقتضائات امروزی ترویج فرهنگ مهدویت و ضرورت های پیش رو از دیدگاه گروهی از صاحب نظران و کارشناسان مذهبی شمال غرب کشور گرد آوری شده است.
دانشجویان ملایری به منظور شرکت در اردوی مهدوی به قم اعزام می شوند.
نشریه تخصصی مشکوه در یکی از مقالات خود به بررسی پایگاه عدالت در قرآن پرداخت.
باران پیامک مهدوی برای مردم اصفهان در روز گذشته بارید.