پنج شنبه بیست و هفنم مهرماه سال 1396 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

اخبار گروه سلامت    

خبرگزاري فارس: وزارت بهداشت اعلام كرد: خوردن نوشيدني‌هاي داغ در دراز مدت و بر حسب عادت مي‌تواند به سرطان مري منجر شود.
خبرگزاري فارس: يك كارشناس تغذيه گفت: مصرف لوبياي سويا موجب كنترل قند و چربي خون مي‌شود.
یک روانشناس و مشاور خانواده با بیان اینکه:«رنگ های شاد و زنده تاثیر مستقیمی بر روحیه افراد دارد» گفت:« احادیثی از حضرت محمد (ص) داریم که رنگ سفید را رنگ نشاط دانسته اند»
سلامت‌نیوز: مسئول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران با بیان اینکه«مصرف روغن ماهی در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها موثر است» گفت:«روغن ماهی را می توان جانشین چربی های اشباع کرد.»
سلامت نیوز :متخصص تغذیه گفت: مسافران نوروزی قبل از مصرف آب لوله كشی شده، آن را بجوشانند تا به بیماری های روده ای مبتلا نشوند.
سلامت نیوز : تلاش برای کاهش وزن تاثیر زیادی در بهبود روحیه انسان‌ها دارد.
سلامت نیوز : متخصصان آمریكایی در یك مطالعه جدید كشف ‌كرده‌اند كه شب بیداری به اندازه انرژی لازم برای دو مایل دویدن یعنی معادل 135 كالری، انرژی را در بدن می‌سوزاند.
سلامت نیوز :عضو هیئت مدیره انجمن پوست و مو با بیان اینكه زنان برای لیزر پوست خود به آرایشگاه‌ها مراجعه نكنند چرا كه اكثر این مراكز زیر نظر پزشك اداره نمی‌شود، گفت: لازم است افراد به كسانی مراجعه كنند كه آگاهی لازم را نسبت به تكنولوژی داشته باشند.
سلامت نیوز :داشتن زندگی ناسالم به طور متوسط 12 سال از عمر مردم کم می‌کند. در آخرین مطالعاتی که توسط یک سازمان سلامت خصوصی در کشور انگلستان انجام شد، محققان متوجه شدند زنان میانسال ناسالم‌ترین زندگی را در بین همه گروه‌های سنی دارند. این گروه بیش‌تر از همه افراد...
سلامت‌نیوز: مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بیان اینکه «برقراری رابطه جنسی میان زن و شوهر به زمان خاصی از شبانه روز محدود نمی‌شود» گفت:« مکان برقراری رابطه جنسی و اتاق خواب تاثیر بسزایی در ایجاد یک آمیزش خوب دارد.»
سلامت نیوز : یك دندانپزشك گفت: برخی از خشكبار دارای پوسته سخت مانند فندق و پسته را با دندان نشكنید چون این كار باعث آسیب رسیدن به ساختمان دندان می‌شود.
سلامت نیوز : با این سه توصیه نه تنها وزن تان اضافه نمی شود بلکه کاهش نیز می یابد :
سلامت نیوز :ورزش بویژه پیاده روی سبب افزایش سطح مواد شیمیایی موثر در كاركرد مطلوب مغز سالمندان شده و مانع از كاهش قدرت شناخت در آنها می‌شود.
سلامت نیوز :یک متخصص گوارش و کبد در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز با بیان اینکه« بیشتر سنگ های صفراوی نا مشخص و مخفی و بدون علامت هستند» گفت:« برای جلوگیری از سنگ ها افراد بایستی سه وعده غذای اصلی خود را بخورند ولی غذای آنها باید کم چرب باشد»
خبرگزاري فارس: يك متخصص تغذيه گفت: مصرف آويشن براي تقويت اعصاب، درمان افسردگي، كاهش فشار خون و چربي خون مفيد است.