یک شنبه دوم اردیبهشت ماه  سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

اخبار گروه مذهبی    

این مقام پلیس اعلام کرد: اصابت موشک کاتیوشا به نزدیکی مرقد امام هادی (علیه‌السلام) در شهر سامرا واقع در 40 کیلومتری تکریت باعث زخمی شدن 4 تن از افراد پلیس و 5 تن از افراد "گردان طلایی" که متشکل از شیعیان است، شد.
عبدالحسین در ادامه اظهار داشت: هزاران نفر از شیعیان عراق به فتوای مرجعیت شیعه در نجف لبیک گفتند و ابتدا در پایگاه‌های نظامی "المثنی" در استان‌های مختلف سازماندهی شدند تا در مرحله بعدی به اردوگاه "التاجی" واقع در شمال بغداد منتقل شوند، اردوگاهی که بزرگترین اردوگاه...
خبرگزاری تسنیم:یک منبع امنیتی، روز سه شنبه از هلاکت ۳۰ تن از عناصر گروه تروریستی «داعش» در عملیات ارتش در بخش شمالی شهر تکریت خبر داد.
روز 22 خرداد ماه حجت السلام و المسلمین بطحایی، همسر و فرزندش به اتفاق یک خانواده ایرانی دیگر به تصور اینکه منطقه پاکسازی شده است حرم مطهر عسکریین را به طرف کربلا ترک کردند که در راه به دست تکفیریون داعش به شهادت رسیدند.
منابع مطلع امنیتی از ورود 150 افسر اطلاعات سعودی به موصل شدند، این افسران از شهر "حسکه" سوریه که در مرز عراق قرار دارد و داعش بر آن مسلط است وارد عراق شده اند.
«اصغر الموسوی» وکیل وزارت مهاجرت عراق در سخنانی گفت: از جمله اهداف داعش در موصل، قتل و مهاجرات اجباری شیعیان شبک است و در خلال دو روز گذشته داعش بیش از 200 خانواده شیعه را از این شهر بیرون کرده است و قصد دارد کل استان نینوا را از شیعه پاک کند
لواء عقلیه زینب(سلام الله علیها) با چهار هزار رزمنده ای که سابقه نبرد جانانه با تروریستهای تکفیری داعش در سوریه و اخراج آنها از منطقه زینبیه دمشق را دارند، وارد عراق شدند تا این بار در خاک کشورشان، داعشی ها را تار و مار کنند.
گروه تروریستی داعش دستور آتش زدن کتاب های درسی در موصل را صادر کرد.
تروریست های تکفیری داعش ظهر امروز حجت الاسلام و المسلمین سید رضا بطحایی، روحانی شیعه ایرانی ساکن نجف اشرف و خانواده اش را در نزدیکی سامرا دستگیر و به طرز فجیعی به شهادت رساندند.
مسئول هماهنگی هیئت‌ها در آستان مقدس حسینی اعلام کرد: علی رغم وجود ناامنی کنونی در عراق حدود 800 هیئت از استان های مختلف عراق وارد کربلا شده اند.جمع عظیم زائران شب جمعه با برپایی جشن باشکوهی 1180 شمع را به تعداد عمر امام غائب شیعیان برافروختند.
مسئول هماهنگی هیئت‌ها در آستان مقدس حسینی اعلام کرد: علی رغم وجود ناامنی کنونی در عراق حدود 800 هیئت از استان های مختلف عراق وارد کربلا شده اند.جمع عظیم زائران شب جمعه با برپایی جشن باشکوهی 1180 شمع را به تعداد عمر امام غائب شیعیان برافروختند.
در بیانیه گردان مسلح شیعی به نام "مدافعان عسکریین"(علیهما السلام) که در صفحه شبکه های اجتماعی اینترنتی منتشر شده آمده است: "مدافعان عسکریین"(علیهما السلام) در صورت تعرض نواصب به مرقد "امامین عسکریین"(علیهما السلام) دست بسته نخواهند نشست و جوابی محکم به آنها خواهد...
درگیری صبح امروز تروریست‌ها در شهر سامرا تاکنون به کشته شدن ۵۱ نیروی امنیتی منجر شده است اما ارتش عراق موفق شد حمله به حرم امامین عسکریین (علیهما السلام) را خنثی کند.
امیر مکه دستور داده تمام تدابیر لازم اداری در مورد این پلیس عربستانی انجام شود و افزوده است اینگونه رفتارها قابل توجیه نیست، اینجا مکانی طاهر و پاک است و باید قداست آن حفظ شود.
مدیر کارگاه ساخت ضریح مطهر امامین عسکریین(ع) با اشاره به اتمام پروژه ساخت ضریح مطهر ائمه سامرا(ع) گفت: در صورت برقراری امنیت کامل، این ضریح به زودی از قم به سامرا منتقل خواهد شد.