یک شنبه دوم اردیبهشت ماه  سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

اخبار گروه مذهبی    

برادرزاده ها و عموزاده های بغدادی از ترس تعقیب به وسیله نیروهای امنیتی عراق و بازداشت به وسیله آنها از سامرا فرار کرده اند و اطلاعات اولیه حاکی از آن است که به "الدور" در صلاح الدین رفته اند.
شاید مضحک ترین بخش این ویدئو قسمت آخر آن باشد که فلیفل پس از اینکه شیعیان را به تسویه حسابهای گسترده علیه آنها خبر می دهد خطاب به آنها می گوید: ای شیعیان ما فرزندان [امامان] علی، حسن و حسین [علیهم السلام] هستیم نه شما!
کردستان عراق به متحد داعش و دیگر گروههای تروریستی در عراق تبدیل شده است و به خوبی به آنها خدمات ارائه می کند این منطقه به همان مقدار نسبت به شیعیان ترکمنی که از جنایتهای داعش فراری و به این منطقه پناهنده شده اند بی توجه است.
در جشنی که در شهر "سیهات" استان الشرقیه عربستان به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (علیه السلام) و با حضور 400 دوستدار اهل بیت (علیهم السلام) برگزار شد برنامه‌های ویژه این روز عزیز و میمون اجرا شد.
گردان خودجوش "المرتضی" که ویژه حفاظ از حرم امیرالمومنین (علیه السلام) است در طی مراسمی مسافت مابین حرم امام حسین و حضرت عباس (علیهماالسلام) را رژه رفتند.این گردان با بیش از 1000 داوطلب شیعه تشکیل شده و داوطلبان آموزشهای نظامی ویژه جنگ دیده اند .
«حسن آکابولوت" رئیس انجمن علمای جعفری ترکیه در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: مسجد عمدا به آتش کشیده شده و امام جماعت مسجد 10 روز پیش نامه های تهدید آمیزی دریافت کرده بوده است. وی سلفی ها را مسئول این کار اعلام کرد .
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی بحرین بدترین و وحشیانه ترین حمله را بر ضد زندانیان سیاسی این کشور اعمال کرده و فصلی جدید از پایمال نمودن حقوق انسانی و مدنیِ مورد تأیید و تأکید پیمان های بین المللی را ـ که رژیم خودکامه...
یکی از فرماندهان داعش اعلام کرد که این گروهک به دنبال رسم نقشه خاورمیانه جدید است و تقسیم عراق به سه منطقه شیعه نشین، سنی نشین و کردنشین و اشغال کویت نیز جزئی از این نقشه است.
این انفجار به وسیله یک خودروی بمب گذاری شده رخ داد و فرد انتحاری قصد تسلط بر ایست بازرسی منطقه "الدباش" واقع در شمال کاظمین را داشت. در اثر این انفجار 6 نفر شهید و 22 نفر دیگر مجروح شدند.
یکی از والیان داعش در تکریت اعلام کرد داعش قصد برپایی دولت خلافت با پایتختی بغداد را دارد و تمام معابد شرک و بت‌پرستی – به تعبیر وی- نابود خواهند شد، وی سپس اولین این معابد را کاظمیه و قبر مطهر امام موسی کاظم (علیه السلام) معرفی کرد.
نیروهای آل خلیفه چهارشنبه شب با یک حمله ناگهانی و وحشیانه به زندان "حوض جاف" زندانیان شیعه را مورد ضرب و شتم قرار دادند و با به هم ریختن وسایل شخصی آنها به قرآن و تربت امام حسین (علیه السلام) توهین کردند، پس از این اقدام زندانیان با سر دادن تکبیرهای بلند دست به...
این موشکها در فاصله 200 متری مرقد مطهر به زمین خورد اما خود مرقد و ضریح آسیبی ندید . در اثر این حمله تا کنون یک نفر شهید و 23 نفر دیگر زخمی شده اند و مجروحان به بیمارستان سامرا منتقل شدند.
بر اساس اخبار اطلاعاتی اعلام شده، طرفداران الصرخی قصد داشتند با ورود به بخش قدیمی شهر به اقدامات تروریستی دست بزنند اما نیروهای امنیتی دفتر الصرخی در منطقه "حی سعد" را محاصره کردند .درگیریهای گسترده ای در این میان رخ داد و حتی بالگردهای ارتش بر فراز منطقه به پرواز...
روزنامه "الجریده" کویت روز جمعه مقاله ای از "صالح القلاب" وزیر اسبق اطلاع رسانی اردن چاپ کرده بود، "القلاب" در این مقاله به فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر وجوب جهاد علیه داعش و دفاع از عراق و مردمش هجوم برده بود و آن را از جمله اقدامات تحریک برانگیز طایفه ای و...
در پی هجوم تروریست‌های داعش و فتوای مرجعیت مبنی بر وجوب جهاد حدود سه هزار نفر از مردم منطقه "غماس" واقع در جنوب الدیوانیه و نزدیک به نجف با هدف حفاظت از شهر نجف دیروز جمعه در مرزهای این شهر مستقر شدند.