یک شنبه دوم اردیبهشت ماه  سال 1397 خورشیدی
نهج البلاغه
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :
  اوقات شرعی  

اخبار گروه مذهبی    

گزارش «شیعه نیوز»، شیخ "احمد کریمه" استاد دانشگاه الازهر در اظهاراتی اعلام کرد: شیوخ وهابیت و سلفیت ، اساس و پایه تمام بلاها هستند و آنها صفوف مسلمانان را با فتواهای خود متفرق کردند.....
به گزارش «شیعه نیوز»، پس از آنکه چهار روز پیش (چهارشنبه17دی) عناصر القاعده به دفتر مجله فرانسوی "شارلی ابدو" حمله و اعلام کردند این کار را در گرفتن انتقام پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) انجام دادند، تعدادی از فعالان انگلیسی با طرحی ابتکاری سعی کردند که چهره...
علی القدیحی به همراه چهار نفر دیگر در تیراندازی عصر دیروز جمعه نظامیان آل سعود در این منطقه زخمی شده بود که بر اثر شدت جراحات شنبه شب به شهادت رسید. به گزارش «شیعه نیوز»، منابع نزدیک به خانواده "القدیحی" ساکن جزیره تاروت منطقه شرقیه عربستان شهادت فرزند این خانواده...
سازمان ملل متحد اعلام کرد که تروریست‌های داعش در عراق دستور داده‌اند تمام دختران و زنان شهر موصل و حومه‌ آن باید ختنه شوند.
صالح عثمان سعیددر "توئیت" خود به شدت به سعودی حمله کرد و از این کشور خواست مرزهایش را با کویت مشخص کند تا مسئله حل شود.این نویسنده کویتی افزود: همانگونه که اسرائیل به اراضی فلسطین دست درازی کرد سعودی نیز به اراضی کویت تجاوز نمود.
گروه تروریستی تکفیری داعش با یورش به منزل یکی از خانواده های بانفوذ شهر موصل، تمام اعضای خانواده و ۲۴ نفر از مهمانان آنها را قتل عام کردند. اغلب میهمان ها، همکلاسی های دختر این خانواده بودند که در جشن فارغ التحصیلی او شرکت کرده بودند.
شهر کربلا دیروز شنبه همزمان با شهادت امیرالمومنین (علیه السلام) غرق در ماتم و اندوه بود ، تمام مغازه ها بسته و پرچمهای سیاه در همه جا نصب شده بود.
جمع کثیری از شیعیان امام علی (علیه السلام) همزمان با شهادت آن امام بزرگوار در حرم و مسجد کوفه گرد آمدند و ضمن احیای لیالی قدر به عزاداری پرداختند.
شهرها و بخشهای مختلف استان قطیف همزمان با ایام مناسبت سیاهپوش شد و پرچمهای سیاه در جای جای آن برافراشته شد. هزاران زن و مرد و جوان و کودک با گرد آمدن در مساجد و حسینیه ها اعمال شب قدر را انجام دادند و برای شهادت مولایشان به عزاداری پرداختند.
داعش چندین حسینیه و مرقد دینی مربوط به شیعیان در منطقه "تازه" واقع در جنوب استان کرکوک عراق را منفجر کردند.این انفجارها با تخریب کامل مکانهای ذکر دشه همراه بوده اما تلفات انسانی نداشته است.
بر اساس اظهارات یک مقام آگاه در استان نینوا گروهک داعش خانه به خانه موصل را میگردد و در صورتی که بفهمد صاحب خانه شیعه یا مسیحی است ملک و منزل وی را مصادره میکند و این خانواده آواره میشوند.
مدیر ناحیه آمرلی اعلام کرد که محاصره داعش مانع از رسیدن آب، غذا و سوخت به این منطقه شده و بالگردهای ارتش فقط 10 درصد نیازهای فوری آنان را تامین کرده اند و داعش بر تمامی راههای ورودی شهر مسلط است.
به دنبال اهانت مستمر نيروهاي رژيم آل خليفه به شعيان و مقدسات آنها در بحرين، روحانيون این کشور با صدور بيانيه اي تعدي و توهين مزدوان آل خليفه به شيعيان و اعتقادات آنها را محكوم كردند.
"جاسم فتلاوی" معاون اول استاندار کربلا اعلام کرد که استان کربلا به دلیل نزدیکی به مناطق درگیری شدید در الانبار و منطقه شمال بابل همواره با تهدیدی حقیقی از سوی گروههای تروریستی روبروست و وضعیت امنیتی خوب فعلی آن نباید مانع از بیدارباش در این مورد شود.
شورای استان نجف در راستای مبارزه با تروریسم و اعتراض به نقش آشکار برخی دولتها در حمابت از گروههای تروریستی در عراق، ورود کالاهای سه کشور سعودی، قطر و ترکیه به این استان را ممنوع اعلام کرد.