سه شنبه بیست و ششم تیرماه سال 1397 خورشیدی
حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر به عوامل تاریخی شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) اشاره کرد و بیان داشت : مسئله ولایت بر اساس روایاتی که به ما رسیده اساس و بنیان دین است و......
دفعات مشاهده: 252 • تاریخ درج : دوشنبه 9 بهمن 1396  •
دلیل آشکار شدن قبر حضرت زهرا سلام الله علیها با ظهور حجت الهی

(بسم الله الرحمن الرحیم)
حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر به عوامل تاریخی شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) اشاره کرد و بیان داشت : مسئله ولایت بر اساس روایاتی که به ما رسیده اساس و بنیان دین است و به عبارت ساده تر ثمره نبوت در امامت که همان ولایت است، ظاهر می شود و اگر ولایت به معنی واقعی حاکمیت پیدا می کرد و جانشین نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه واله) همان می شد که پیامبر به امر الهی انجام داد یعنی امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) که در واقعه غدیر معرفی کرد، اگر اینگونه می شد، ما خیلی از مشکلات جهان اسلام را نداشتیم اما به هر جهت نشد. و امام باقر(علیه السلام) در حدیثی فرمود: "اساس اسلام 5 چیز است؛ نماز، زکات، روزه، حج و ولایت" است. در این روایت ولایت در ردیف عمل و رفتار آمده است و در ادامه حضرت فرمودند: سفارش نشده آن چهار تای دیگر به اندازه ولایت. چراکه اگر ولایت باشد آن چهار تای دیگر نیز به درستی محقق خواهد شد.

رئیس سابق مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه افزود: حضرت زهرا(سلام الله علیها) در حقیقت فدایی بنیان دین یعنی ولایت شد؛ هم خودش و هم محسن اش و هم همه فرزندانش در این مسیر به شهادت رسیدند لذا عامل اصلی که حضرت تلاش کردند، بقای دین بود و بقای دین بستگی به بقای ولایت داشت و حضرت زهرا(سلام الله علیها) خود را فدا کرد و چون این امر محقق نشد برای اینکه بعد از خود خط را مشخص فرماید که حرکتی که در سقیفه انجام شد مرضی الهی نیست لذا به امیرالمومنین علی(علیه السلام) وصیت کرد که شبانه مرا غسل بده، شبانه مرا کفن کن و شبانه مرا دفن کن. تا کسانی که بر من ظلم و ستم کردند نیایند کنار جنازه من و اشک بریزند و به مردم وانمود کنند که ما زهرا(سلام الله علیها) را احترام کردیم.
وی تأکید کرد: پنهان بودن قبر حضرت زهرا(سلام الله علیها) به دو دلیل است؛ اول آنکه مظلومیت بی بی مشخص شود که از پیامبر یک دختر بیشتر باقی نماند و آن هم صدیقه طاهره(سلام الله علیها) بود و سفارشات مکرر رسول خدا(صلی الله علیه واله) که فرمود: "فاطمة بضعة منی من آذاها فقد آذانی و من آذانی فقد آذالله" فاطمه پاره تن من است هرکس او را اذیت کند مرا اذیت کرده و هر کس مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است. و دلیل دوم اینکه به مردم بفهماند که من راضی نیستم از حرکتی که در سقیفه به وجود آمد و لذا من اینها را قبول ندارم که حتی در تشییع جنازه من شرکت کنند تا مردم در طول تاریخ بدانند آنچه واقع شده است خلاف نظررسول خداست و آنچه وصیت نبی اکرم(صلی الله علیه واله) و امر الهی بود، محقق نشد.

ابراهیمی در پایان در پاسخ به این سؤال که رابطه پنهان بودن قبر حضرت زهرا(سلام الله علیها) و آشکار شدن آن در هنگام ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) چیست؟ گفت: آن وقتی که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ظهور می کند " قد تبین الرشد من الغی" است و حقیقت آشکار خواهد شد و آنچه پیامبر(صلی الله علیه واله) فرموده بود و خداوند امر کرده بود به وسیله فرزند صدیقه طاهره حاکم خواهد شد و چون خواست و مشیت الهی در آن زمان محقق می شود دیگر دلیلی برای پنهان بودن قبر نمی ماند و پنهان بودن قبر به خاطر اثبات حقانیت بود و با ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) حقانیت اهل بیت(علیهم السلام) آشکار می
بیشتر بدانید :   • شهادت حضرت زهرا     • مخفی بودن قبر     • دلایل     • اساس اسلام    
شما هم برای دلیل آشکار شدن قبر حضرت زهرا سلام الله علیها با ظهور حجت الهی نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای دلیل آشکار شدن قبر حضرت زهرا سلام الله علیها با ظهور حجت الهی  

هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است