جمعه سی و یکم فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
دست اندركاران امر (ابوبكر و عمر) از این ماجرا با خبر شده و به زنان سوگوار گفتند: آیا كسی در میان شما هست كه این قبرها را نبش كرده تا بدن فاطمه سلام الله علیها را بیابد و .....
دفعات مشاهده: 322 • تاریخ درج : شنبه 23 دی 1396  •
واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه سلام الله علیها چه بود؟

دست اندركاران امر (ابوبكر و عمر) از این ماجرا با خبر شده و به زنان سوگوار گفتند: آیا كسی در میان شما هست كه این قبرها را نبش كرده تا بدن فاطمه سلام الله علیها را بیابد و ما بر او نماز گزاریم و سپس او را دفن و محل دفنش را مشخص كنیم؟

این خبر به اطلاع امیرمؤمنان علیه السلام رسید. آن حضرت در حالی كه خشمگین شده بود، به طوری كه دو چشمش را سرخی فراگرفته و رگ های گردنش برآمده بود و قبای زردی را كه معمولا در ایام درگیری و ناراحتی به تن می پوشید، در بر كرد و شمشیر ذوالفقار خود را به دست گرفت و به سوی بقیع رهسپار گردید.

همین كه به مردم حاضر در بقیع رسید فرمود: به خدا سوگند، اگر كسی یك سنگ از این قبرها را بردارد، با این شمشیر بر سرش و كسی كه به وی دستور داده است می كوبم.

در همین هنگام عمر بن خطاب و همراهان او با امیرمؤمنان علیه السلام رو به رو شدند.

عمر به وی گفت: چه شد تو را ای ابوالحسن! به خدا سوگند ما قبر فاطمه را نبش كرده و بدنش را بیرون می آوریم و بر وی نماز می گزاریم.

امیرمؤمنان علیه السلام با دستان خویش پیراهنش را گرفت و وی را چرخاند و بر زمین كوبید و به وی فرمود: ای سیه چرده زاده! از حق خودم (یعنی خلافت اسلامی) به خاطر این كه با اختلاف ما مردم از دین مرتد نشوند، درگذشتم.

اما هیچگاه نسبت به قبر فاطمه سلام الله علیها در نخواهم گذشت، سوگند به كسی كه جانم در دست او است، اگر تو و ملازمانت چیزی از این قبرها را جا به جا كنید، زمین را از خونتان سیراب خواهم كرد! اگر می خواهی، آزمایش كن، ای عمر!

در این هنگام ابوبكر (خلیفه وقت) از راه رسید و عاجزانه به امیرمؤمنان علیه السلام عرض كرد:

ای ابوالحسن! تو را به حق رسول خدا صلی الله علیه و آله و به حق آن كسی كه در بالای عرش است سوگند می دهم كه او را رها كنی و مطمئن باش هیچ یك از ما، كاری كه تو را برنجاند انجام نخواهیم داد.

آن گاه امیرمؤمنان علیه السلام دست از عمر برداشت و او را رها كرد و مردم نیز پراكنده شدند و از آن زمان به بعد، هیچ كس جرئت نكرد قبرهایی را كه علی علیه السلام درست كرده بود، نبش كند و به جستجوی بدن شریف فاطمه سلام الله علیها بپردازد.

منیع:setarehnews.ir

بیشتر بدانید :   • شهادت حضرت زهرا     • نبش قبر     • خلفا    
شما هم برای واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه سلام الله علیها چه بود؟ نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای واکنش خلفا درباره قبر مخفی حضرت فاطمه سلام الله علیها چه بود؟  

هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است