شنبه پنجم اسفندماه سال 1396 خورشیدی
محققان شرکت Yolk یک شارژر خورشیدی بسیار نازک تاشو طراحی کرده‌اند که می‌توان از آن برای شارژ کردن دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کرد. این فناوری که کاغذ خورشیدی نام گرفته، دارای دو پانل خورشیدی با قابلیت شارژ پنج واتی است. به طوری‌که .....
دفعات مشاهده: 1348 • تاریخ درج : چهارشنبه 14 مرداد 1394  •
 شارژ تلفن همراه با کاغذ خورشیدیکاغذ خورشیدی قادر به شارژ هر دستگاهی با استفاده از اتصال USB است

شارژ تلفن همراه با کاغذ خورشیدی فوق نازک
محققان شرکت Yolk یک شارژر خورشیدی بسیار نازک تاشو طراحی کرده‌اند که می‌توان از آن برای شارژ کردن دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کرد. این فناوری که کاغذ خورشیدی نام گرفته، دارای دو پانل خورشیدی با قابلیت شارژ پنج واتی است. به طوری‌که طی دو ساعت و نیم می‌تواند تلفن هوشمند را بطور کامل با نور خورشید شارژ کند.

کاغذ خورشیدی قادر به شارژ هر دستگاهی با استفاده از اتصال USB همچون باتری‌های بدون شارژ، دوربین‌ها و دستگاه‌های بازی است. البته با افزایش تعداد سلول‌ها قادر به شارژ لپ‌تاپ و تبلت‌ها نیز هست.

بهترین قسمت این ابتکار پانل‌های خورشیدی با وزن کم است که به راحتی قابل حمل بوده و بر روی کوله‌پشتی نیز نصب می‌شود و دستگاه را شارژ می‌کنند. هر سلول حدود 4.5 اونس وزن دارد. البته نگران هوای ابری نباشید، چون می‌توان به صورت دستی آن را شارژ کرد و سپس این دستگاه به طور خودکار در زمان وجود نور خورشید شارژ خواهد شد.
منبع : isna.ir


بیشتر بدانید :   • اکتشافات و اختراعات     • شارژ تلفن     • کاغذ خوزشیدی    
شما هم برای شارژ تلفن همراه با کاغذ خورشیدی نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای شارژ تلفن همراه با کاغذ خورشیدی  

هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است